Aktualnie odkrywamy charakter i potencjał pięć winnic, w obrębie których posiadamy łącznie siedemnaście hektarów ziemi.

Istenhegy (Boża góra), Rátka
Tutejsza gleba ukształtowała się w okresie aktywności wulkanów i gorącej wody, dzięki którym powstały skały kwarcytowe. W północno-zachodniej części winnicy znajduje się dużo zeolitu. Pomiędzy rzędami winorośli w części północnej znaleźliśmy kiedyś kamienny, prehistoryczny tłuk. Winorośl prowadzimy tu na średniej wysokości.
Wino: Pecsár Furmint 2009

Padihegy, Rátka
Łudząco podobna do Istenhegy pod względem gleby i kamienistości. Warto wspomnieć, że na południowym stoku winnicy rysuje się wyraźnie gejzer, wokół którego znaleźć można sporo bentonitu. Na szczycie wzniesienia gleba właściwa nad skałami kwarcytowymi jest dość płytka i bogata w obsydian. Znaleźliśmy w niej również opal drzewny. Winorośl prowadzimy tu na średniej i dużej wysokości.
Wina: Hárslevelű 2009, IDD+ 2009, Late Harvest Furmint 2009, Édesem 2009

Meggyes, Rátka
Winnica Meggyes usytuowana jest na zachód od wioski Rátka i leży na równi biegnącej od wschodu ku południu i zachodowi, gdzie stoki nasłonecznione są przez cały dzień. Znajduje się tam szara gleba leśna zmieszana z tufem riolitowym (pumeksem). Winorośl prowadzimy tu na średniej wysokości.
Wino: Muscat 2009

Középhegy (Środkowa góra), Rátka
The vineyard is located midway between Rátka and Mád. The soil is grey forest soil mixed with volcanic quartzite and its exposure is south-southwest. Vine training is mid-height cordon.
Wine: "Szabi" Furmint 2009

Köves-Úrágya, Mád
Ekspozycja południowa i południowo-zachodnia. Gleba gliniasta z konglomeratem wulkanicznym, zawiera różnorodne skały i jest wysoko zmineralizowana. Winorośl prowadzimy tu na średniej wysokości.
Wino: Köves Furmint 2009


Foto: Spéder FerencTelephone: +36 30 3183380
E-mail: