English Magyar
 


Jesteśmy przekonani, że wino jest niczym żywa istota i najlepiej można je poznać, zwiedzając miejsce, z którego ono pochodzi. Tak więc, jeżeli tylko pogoda na to pozwala, zapraszamy naszych gości na niedługą wycieczkę do którejś z naszych winnic, ażeby mogli z bliska obejrzeć tokajskie szczepy winorośli, jak też zobaczyć wulkaniczne skały i okoliczną przyrodę.
Nasza rodzina zaprasza Was do naszej nowej sali degustacyjnej znajdującej się przy ul. 13 Széchenyi tér, Rátka 3908. Zimą jest tam przytulnie i ciepło. Przy dobrej pogodzie zaś przenosimy się do „ogrodu zimowego”, tak by móc pozwiedzać naszą piwniczkę. Wina do degustacji dobierane są przez nas stosownie do życzenia i nastroju naszych gości, ale obiecujemy przedstawić Wam zarówno wina wytrawne, jak i słodkie z Tokaju i Wzgórz Zemplińskich, zrobione z owoców muscat lunel (sárgamuskotály), furmint, harslevelű, chardonnay oraz sauvignon blanc.
Wszyscy w rodzinie jesteśmy urodzonymi kucharzami, więc kiedy tylko goście zgłodnieją, chętnie szykujemy gorące węgierskie dania mięsne lub szwabskie przekąski, pasujące do naszych win.

Price of our winetastings:
5 wines: 4.500 HUF/osobę
Whole wineportfolio (10 wines): 9.000 HUF/osobę

Rátka to idealne miejsce na relaks, odprężenie, jak również na aktywny wypoczynek i włóczęgę. Zatrzymajcie się tutaj choćby na parę dni. Nasi przyjaciele z pensjonatu Sváb Panzió przyjmą Was z otwartymi ramionami.

Polecamy następujące pensjonaty w naszej wiosce
Ezüstfenyő Panzió
Hegyalja Gyöngyszeme
Kékpárkány Vendégház
Mezősi Panzió
Sváb Panzió
Tulipánfa Panzió
Úrágya Vendégház, Mád

Polecamy następujące restauracje w okolicy:
Oroszlános Borvendéglő, Tállya
Anyukám mondta, Encs

Proszę, dajcie nam znać, jeśli zechcecie odwiedzić naszą rodzinę!
Angelika Árvay, , +36303183380


Photo: Studio Bakos
Telephone: +36 30 3183380
E-mail: